Аналіз вірша Маяковського «А ви змогли б?»

Особливістю віршованих робіт В. Маяковського завжди була особлива прямота і різкість. Але, незважаючи на це, в його творчому доробку є вірші, які наповнені нотками романтики і надзвичайною образністю.

У 1913 році з’являється вірш «А ви змогли б?», у рядках якого автор майстерно прикрашає нудне і буденне трапезу. У звичайному студні він бачить вилиці океану. Маяковський намагається відкрити безмежні можливості нашої уяви.

З перших рядків вірша, читач розуміє, що Маяковський прагне змінити звичайність навіть самого звичного обіду. Він говорить про те, що змазав карту будня, зробивши її не такою стандартною і приїлася. Далі, автор вдається до більш різким висловам і вихлюпує «фарбу зі склянки».

Незважаючи на досить різке вираження і дії, воно здатне внести зміни в обід, який стоїть перед ним на столі. Своїми барвами, він перетворює звичайну трапезу жвавий пейзаж, який радує погляд і уяву. Романтичне натхнення автора здатне перетворити звичайну риб’ячу луску в «заклики нових губ». Погодьтеся, наскільки це незвичайно.

В таких рядках віршованій роботи простежується деяка дитячість, а також вільний політ фантазії автора. Він намагається змінити сірість буднів, влаштувати свято з допомогою таких маленьких дрібниць. І це у нього майстерно виходить!

Маяковський звертається до всіх читачів з питанням про те, а чи змогли б ми зіграти прекрасну мелодію на водостічних трубах. І як він їх називає? Флейта!

Я думаю, поет хотів донести до оточуючих просту істину. Можна будь-буденний предмет перетворити на чудовий інструмент за допомогою фантазії та уяви. Можна зробити навколишній світ набагато ярку і привабливіше, проявляючи душевний натхнення і бажання.

З допомогою такого віршованого питання, Маяковський прагне знайти своїх однодумців серед оточуючих його людей. З одного боку, віршована робота «А ви змогли б?» написана в піднесеному й піднесеному настрій автора. Але, з іншого боку, виразно відчуваються нотки самотності, адже поет не може знайти розуміння в очах оточуючих. Маяковський здогадується, що мало хто з нас, в суєті звичних справ, буде шукати такі романтичні образи в простих предметах. Але, він не позбавляє себе надії!