Аналіз вірша Мандельштама «Століття»

Події Жовтневої революції залишили подвійний відбиток на особистості Осипа Мандельштама. Начебто, в країні відбуваються радісні події – скинута царська влада, все повинно змінитися і йти до кращого. Однак скільки ж втрат довелося принести, скільки жертв полягло під час червоної революції.

Саме тому, всі побачені і пережиті події надзвичайно хвилюють душу Мандельштама. Він створює пронизливе вірш, який, наче крик душі, описує все, що відчуває поет.

Вік, в якому стався розрив двадцятого і дев’ятнадцятого століття, Осип Емільович називає звіром. Раніше, він був гнучким і моторним, однак, його зламаний хребет. Часи розпалися, зв’язок між ними припинилася. Прийшли до влади більшовики мали намір побудувати новий світ. Але, для цього вони зруйнували старий.

Автор віршованих рядків прозывает те, що трапилося подію справжньою трагедією, яку потрібно виправляти. І тільки сила флейти, тобто мистецтва, здатна на це. Адже всі ті рани, які були заподіяні звіру, можуть дуже скоро виявитися смертельними і невиліковними. Покалічений звір перетворився в жорстоку і озлоблена істота. Адже то кількість воєн і бід, які випали на долю російського народу, не можуть створювати інші почуття. Навколо панує хаос, біда, свавілля.

Саме тому, Мандельштам закликає на допомогу мистецтво, яке може позбавити постраждалих від гніву, від злості. Інакше, сподіватися на краще неможливо. Порятунку не буде.