Аналіз вірша Клюєва «Осинушка»

Микола Олексійович Клюєв був одним з найяскравіших представників новокрестьянской поезії. Він народився і виріс у глибокій російській селі на півночі нашої країни. З малих років Клюєв пізнав весь колорит російського фольклору, адже його мати була професійної сказительницей. Він виріс серед вікових лісів та заплавних лук. Микола Олексійович, як ні хто інший пізнав всю силу і красу російської природи.

У 1913 році Микола Клюєв пише вірш «Осинушка». Про що воно? Про нелегку долю «гіркої осинушки», яка, можливо, була «підрублена сокирою». Поет оживляє свою головну героїню, він наділяє її серцем і душею («червоточина гризе серце їй»). Прийом уособлення Клюєв дуже часто використав і в інших своїх роботах. Так, наприклад, у вірші «Різдво хати» поет наділяє сільську хату рисами дівчата-молодички.

У першій частині вірша описується загибель «гіркої осинушки». Поет висуває кілька причин такого розвитку подій, але не називає головною. Так і життя людини може закінчитися в будь-яку секунду.

Варто відзначити, що в момент написання даної віршованій роботи світ стояв на порозі першої світової війни. Можливо, Микола Клюєв передбачав наступ неясних часів, що скоро будуть гинути солдати, що країна зануритися в траур.

На жаль, поет розуміє, що такий результат неминучий. Восени все одно дерево загине. Але все ж, Клюєв сподівається, що прийдуть нові часи, що людина зможе звернути свій погляд на природу і навчитися у неї цінувати життя.

Серед літературних прийомів, поряд з уособленням, Клюєв широко використовує епітети, порівняння, метафори. Також у вірші «Осинушка» використовуються обороти староруської мови: «порожнистим», «судина» та інші. Все це додає віршованій роботі виразності і таємничості.