Аналіз вірша Фета «Весняні думки»

У пейзажній ліриці Афанасія Фета дуже багато віршованих робіт, присвячених такому прекрасному періоду року, як весна. І це цілком природно. Адже весна асоціюється з відродженням, з новим життям, яка проявляється після зимових холодів. Дивлячись на всі зміни, які відбуваються в природі, Фет і створював свої мелодійні і граціозні створіння.

Віршована робота «Весняні думки» відноситься до групи таких прекрасних робіт. Перші рядки описують приголомшливі оновлення природи. Птахи повертаються з далеких країв, лід звільняє річку і дає їй можливість вирувати з новими силами, сонечко прогріває землю своїми теплими променями.

Далі, читач дізнається і про почуття ліричного героя. Душа переповнена світлом і надією. Здається, що скоро в житті все змінитися і любов заповнить все вільне місце в серці.

Однак, в останніх рядках поет пише про те, що тієї холодної зими, яка передувала прекрасної весни, між коханими сталася сварка і тепер ліричний герой не впевнений, чи зміниться все на краще. Залишається лише сподіватися.

Особливість даного вірша є постійно повторення слова «знову». Про що це говорить? Про неиссякаемом круговерті, в яку втягнута вся життя на землі. Щороку весна породжує життя і піднімає з землі нові рослини. Кожен рік люди знаходять і втрачають один одного. І з цим, на жаль, нічого не вдіє.

Один чоловік, одні відносини – це всього лише крупинка, яка мандрує при першому подуві вітерцю. Проте все живе має право на справжнє щастя. Тому, ліричний герой, перекладаючи думки у своїй голові, сподівається тільки на краще..