Аналіз вірша Фета «Учись у них – у дуба, у берези»

Віршовані роботи Афанасія Фета характеризують різні етапи життя цього талановитого людини. На прикладі його творчості, можна побачити, як дорослішає і мудріше стає людина, як він адаптується в навколишньому суспільстві.

Ранні віршовані роботи Фета наповнені легкістю і безтурботність. Вони не мають обтяжують рамок, вони відкриті і чисті. А ось роботи пізнього етапу творчості цієї людини наскрізь пройняті філософськими роздумами.

Приміром, вірш «Вчуся у них – у дуба, у берези» буде підтвердженням цієї теорії. Під час його написання, Фет вже відсвяткував свій шістдесятий день народження. Він пішов у відставку і присвятив весь свій час лише творчості. Автор вважав, що це його покликання.

В ті роки, в суспільстві сформувалося дуже багато різних літературних течій, однак, Афанасій Афанасійович не хотів зараховувати себе до жодної з них. В його душі пригрелось поняття віри, яка повинна жити в кожній людині. І це абсолютно не стосується релігії. Людина для початку повинен повірити в себе і в просте щастя, яке обов’язково змінює темні життєві смуги, на світлі.

Вірш «Вчуся у них – у дуба, у берези» доносить читачам думку про те, що людина повинна жити в гармонії з навколишнім світом. Проводячи спостереження і вдивляючись у засніжені пейзажі, Афанасій Фет ставить на одну паралель і людину і природу. Особистий життєвий досвід, який був досить гірким, допомагає поетові передати свої емоції і почуття.

У вірші автор намагається створити контраст між добром і злом, тому так різко наповнює його відчаєм. Людське серце, немов замерла і тріснута кора дерева, точно також морщиться і стискається від холодних ударів долі. Однак такі потрясіння загартовують душу. Тільки випробувавши відчуття горя і зневіри, людина зможе відчути емоції справжнього щастя, які обов’язково приходять на зміну негативу.

В останніх рядках, Афанасій Фет у відкриту пише про те, що для радісних і яскравих емоцій душа кожного з нас повинна пережити втрату і втрату. Не слід опускати руки при кожній невдачі. Після зими завжди настає тепла і сонячна весна.