Аналіз вірша Фета «Коли мрійливо я відданий тиші…»

Вірш «Коли мрійливо я відданий тиші…» було написано в 1845 році і присвячено коханій жінці Афанасія Фета. Звичайно ж, нею була Марія Лазич, прекрасна дівчина, освічена, кмітлива, вміє грати на фортепіано. Поет практично відразу закохався в неї, а незабаром дізнався, що почуття взаємні.

Однак Афанасій Фет не мав за плечима ні гроша, адже ще в юному віці був позбавлений титулу і всякого спадку. З цієї причини, він не міг взяти Марію заміж і відразу ж про все зізнався коханої. Цей факт не припинив їх зустрічей і побачень.

У рядках віршованій роботи читач знайомиться з головним героєм – закоханим чоловіком. Він з величезним нетерпінням чекає вечірньої години, коли знову зможе побачити кохану, коли знову почнеться їх таємне побачення. Чому таємне? Напевно, з тієї причини, що дівчина прагнула на зустріч крадькома, озираючись назад. Їх нічні посиденьки були наповнені пристрастю та гарячими поцілунками. Закохані не могли натішитися один одним.

Закінчення віршованій роботи досить позитивно. Автор пише про те, що з величезним нетерпінням чекає настання наступного дня, він хоче жити лише для того, щоб знову побачитися з коханою. Він неодноразово вигукує про своїх безмежних емоції щастя та радості.

Який чудовий вірш! Проте в реальності все сталося інакше. Роман Фета і Лазіч тривав близько 5 років. Ми не можемо передбачити, який би підсумок наступив у його кінці. Вибір зробила сама доля, забравши життя Марії, яка загинула на пожежі. Трапилося вибила землю з-під ніг автора. Він ніяк не міг змиритися з тим, що нічого вже не змінити. Така душевна травма назавжди оселилася всередині поета. І до останніх днів своїх Афанасій Фет страждав, він страшенно шкодував про помилку своєї молодості, про те, що не вберіг кохану і залишився абсолютно один. До останнього подиху Фет продовжував кохати тільки її – єдину і неповторну.