Аналіз вірша Блоку «Входжу я в темні храми…»

Блок А. вважається одним з перших символістів, це творчий напрям ставить на перше місце символ як знак, який може сприйматися по-різному, є неоднозначним. Символізм виникає у Франції і далі поширюється по іншим країнам.

В творчість поета головне значення має любовна тема, яка набуває різних фарб. Це не дивно, адже сам поет любив, і свою любов проніс через все життя. Його обраницею була Любов Менделєєва. Ця жінка стала для Олександра Блока стала не тільки його музою, натхненницею на творчості, але і ангелом-охоронцем. Навіть після розставання Блок не переставав допомагати колишній дружині, бо бачив у ній не тільки улюблену жінку, але і щирого друга. Він довіряв їй, як самому собі.

Про своїх таємничих почуттях та переживаннях Блок не розповідає, він розкриває у своїй творчості. Поет прекрасно ставиться до жінок, все творчість поета пов’язано з віршами про Прекрасну Даму. Автор вважав жінок дуже тонкими і вразливими натурами. Любов Менделєєва була для поета справжнім ідеалом жінки. Він боявся, що може заплямувати душу тієї людини, яку так любить. Але поет прекрасно знає, що далеко не кожна може трепетне ставлення. Людська натура оманлива, він і сам обманювався не раз в житті, але продовжував вірити коханим людям. Любов Менделєєва часто зраджувала Блоку, віддавала перевагу іншим. І тільки через деякий час зрозуміла, наскільки благородним був чоловік, який так довго був з нею поруч.

Вірш «Входжу я в темні храми…» датований 1902 роком. Образ Богоматері стає центральним у творчості Блоку, це образ-символ коханої жінки, яка знаходиться поруч, але часто невловима і недоступна. Саме такий автор уявляє собі Прекрасну Даму. В образі Богоматері вгадується кохана поета, яка для нього стає втіленням чистоти і краси. Дуже багато синонімів використовує автор, він називає свою улюблену Величавої Вічною Дружиною, Святий, Милою.

Ліричний герой входить у храм і в «мерехтінні червоних лампад» чекає Прекрасну Даму. Далі все більше розкривається основна тема – любовна, стає зрозумілим, що ліричний герой все-таки чекає на свою кохану. Всі слова говорять про те, що для поета дійсно важливим є саме щирі почуття, нехай навіть невзаємні.

Блок все ще вірить, що любов – небесний дар, а не прокляття. Образ Прекрасної Дами і Богоматері – це символічні образи, в яких втілюється ідеальна жінка. Ми маємо право любити, навіть тоді, коли це суперечить раціональному, коли ми бачимо недоліки людини. Олександр Блок у своїй любовній ліриці, показує, як потрібно ставитися до жінки, якими повинні бути справжні високі почуття. Вірші написані з душею і серцем, в кожній фразі звучить любов і повагу. У творах дуже багато символів, але вони найчастіше повторюються, є константами у творчості. Блок – великий поет символізму, оспівує жіночу чистоту і справжню красу.