Аналіз вірша Баратинським «Муза»

Більшість поетів і літераторів впевнені, що талант складати вірші, складати їх в красиві, мелодійні строфи – це не здатність автора, а натхнення музи, яка відвідує більшість талановитих людей. Такої думки дотримувався і Баратинський.

У літературних творців дев’ятнадцятого століття в ролі муз виступали жінки, яких вони любили, якими вони захоплювалися. І, на творчому шляху Баратинським також були такі прекрасні особи, які вдихали в його нові ідеї.

Однак, в 1829 році поет вирішив створити віршовану роботу, яку він присвячував цієї музі – примхливої і вибагливий. Адже найчастіше, пориви до стихописанию були емоційними, непередбаченими, стрімкими.

У своїй роботі автор говорить про те, що його муза не вражає зовнішньої привабливість. Однак для Баратинським зовнішній вигляд нічого не значив, не мав значення. Його муза позбавлена природної гармонії, грації. Вона не носить модних капелюшків, не збирає за собою натовпи шанувальників.

До того ж, Баратинський пише про те, що у його натхненниці немає особливих обдарувань, талантів. Вона проста, вона може викликати у оточуючих навіть розчарування. Але для поета, його муза найкраща. Дивлячись на неї мигцем, він уражається її спокійним промов, незвичайного виразу обличчя.

Саме так він описує, оцінює свою міфічну музу. Баратинський не намагається досягти рівня Пушкіна. Він розуміє, що далекий від модних і знаменитих літературних тенденцій. І все таки, він сподівається на те, що читач висловить свою похвалу по відношенню до його творчості.