У чому сенс назви повісті Карамзіна «Бідна Ліза»?

Читач, швидше за все після прочитання повісті, задавався питанням, чому Карамзін назвав свій твір саме «Бідна Ліза». Що ж автор мав на увазі? Може низьке соціальне походження головної героїні, або сенс зовсім в іншому?

Дії цієї історії розгортаються між двома героями – багатим дворянином Ерастом і простої дівчини Лізи. Ераст все робить для того, щоб та закохалася в нього. Але для чого це такому показному нареченому?

Він сподівається, що зможе пересилити свою пристрасть і плотські бажання. Одним словом, молода людина, вже багато побачив і взяв багато від цього життя, вирішив, що хоче чогось «іншого». Ліза якраз підходила під це визначення. Вона була насправді не така як всі. Дівчина не погнався за грошима Ераста, коли той запропонував їй за квіти набагато більше, ніж була позначена їх вартість. Її невинна душа і тіло, просто зачарували молодої людини.

Між тим, за Лізу посватався інший чоловік. Вона поспішає повідомити цю «жахливу» новина Ерасту. І тут чоловік «здається» і, потрапляючи під впливу тваринної пристрасті, веде дівчину в «інший вимір», де їхні душі і тіла зливаються воєдино.

Знала Ліза тоді, що незабаром після цього «возз’єднання» ставлення Ераста до неї може змінитися. Дівчина ніколи б не подумала, що «вселенська» любов молодої людини, може відразу зникнути.

Ераст, щоб не сильно травмувати душевний стан Лізи, оголосив їй про далекому воєнному поході. Він вирішив, що так вона зможе його забути, і припинить набридати. Він не розумів, куди поділося те почуття турботливого брата», яке відчував він спочатку до дівчини.

Ліза важко переживала розлучення з «коханим». Вона чекала його з далекого походу, а коли знову побачила Ераста, не могла повірити своєму щастю. Однак ця відчуття тривало не довго. Молодий чоловік повідомив їй про свою швидку одружитися на багатій вдові.

Дивіться також:  Які моральні проблеми піднімає Карамзін у повісті «Бідна Ліза»?

Лізі, здалося, що весь світ, який раніше перебував у гармонії – перетворився на хаос. Вона не змогла більше бачити його, дихати з нею одним повітрям, проживати хвилини щастя. Дівчина, не любила раніше нікого крім Ераста і мами, не змогла пережити таке зрада. Вона покінчила життя самогубством, поставивши назавжди жирну крапку на цих спогадах і відносинах…

Автор назвав повість «Бідна Ліза» з-за того, що на частку невинною і чистою дівчиною, випали непомірні випробування. Карамзін показує, на скільки трагічна доля героїні. Те щастя, що здобула дівчина з Ерастом, виявилося недовгим і привело її до неминучої загибелі. Бідна ліза не від того, що у неї немає мирського багатства, титулу, спадщини, а тому, що, будучи ще зовсім молодою, вона дізналася, як жорстоко можна помилитися в людині. І слова в цьому житті нічого не значать, а важливі лише вчинки…

Дівчина, не змогла прийняти ту долю, що приготувала їй доля. «Бідна Ліза» у пошуку виходу вступила на шлях пітьми, як веліла їй совість. Вона так і не зрозуміла, що ж насправді змінилося в їх відносинах з Ерастом.

Ераст не просто скористався дівочої відкритістю і невинністю, він жорстоко зрадив її, позбавивши її подальшого сенсу життя. Після її смерті, він до кінця днів, не зміг пробачити собі загублену долю «бідної Лізи».