Твір на тему «Літня ніч» зі словами «тиша», «глухомань», «ніч», «північ»

Всі ми знаємо, який гарний ранковий ліс, який він чарівний ввечері, але вночі він стає загадковим. Розгадати її секрет можна дуже уважним лісовим гостям.

Коли входиш в ліс вночі, прислухаєшся до всіх звуків: десь хруснула гілка, десь опало листя, десь пробігла білочка. Ліс живе і вночі. Як у чарівній казці, опівночі відбуваються чудеса, тисячі цвіркунів висвітлюють ліс і він мерехтить маленькими точками, що супроводжується стрекотінням комах. Здається, що вони змовляються про щось, але не перестають горіти.

Проходиш трохи далі і вже тиша. Лісова галявина поринула в сон, квіти теж заснули, готуючись розпуститися до ранку, показати всю свою красу з крапельками роси на бутонах. Дивитися на цю картину можна вічно.

Часто фотографи знімають момент розпускання квітки, в знак нового життя і життя природи. Така зйомка схожа на молодість і старість, адже людина, як квітка, в’яне з роками, втрачає життєві сили.

Лісова глушина цікава у всіх своїх проявах. Зарослі стежки так і приваблюють людей своєю непрохідністю, так і хочеться дізнатися, що ж ховається за ними і які таємниці зберігає ліс.

Похилені чорні дерева схожі на стражників, які охороняють свої володіння, захищаючи їх від сторонніх очей. Вони кидають свою тінь на землю, яка зливається в одну пляму.

Цікаво стежити за гладдю лісового озера, як опівночі виходить місяць і відображається у воді. Легка брижі додає динамічності такого пейзажу і робить його живим, незважаючи на нічний час доби.

Ніч наповнена та іншими чарівними моментами. Наодинці з лісом з’являються нові думки, які можна відтворити вголос, розповісти деревах про наболіле, про плани на майбутнє. Перебуваючи наодинці з природою, в душі відбувається гармонія, самосвідомість приходить в норму і, повернувшись додому, відчувається новий стан, порівнюваний з блаженством.

Дивіться також:  Ким я хочу стати?

Занурившись в таку атмосферу, хоч раз побувавши в лісі вночі, хочеться приходити ще і спостерігати зміни гаї, стежити за тваринами і пугач, який вирячивши очі, стежив за вами. Нічні птахи — дивовижно розумні істоти, висипаючи вдень, вночі вони активізуються і досліджують свої володіннями в пошуках їжі або нового ночівлі.

Ніч у лісі чарівна. А якщо прийти в ліс взимку, то можна помітити блакитний відблиск снігу і відчути настрій лісовій глушині.