Що важливіше: особисті інтереси чи інтереси суспільства?

Вибрати щось одне буде неправильно. Вихід простий: особисті інтереси не повинні порушувати інтереси суспільства. Коли людина приходить на роботу, то люди, які там працюють, мають одні інтереси, це їх суспільство. А коли приходить нова людина і намагається внести свої корективи в їх підвалини, то заважає їм і порушує їхні інтереси. Краще всього, коли власні інтереси збігаються із суспільними або, хоча б, не суперечать їм.

Дана тема піднімається в багатьох літературних творах. Письменники хочуть показати ставлення людини до суспільства, злиття або розбіжність їх інтересів. Яскравим прикладом зіставлення інтересів є Чацький у комедії Грибоєдова «Горі від розуму».

Він позиціонує себе як «новий» чоловік, декабрист, виступає проти існуючих порядків. Він хочеться, що панувала демократія, хоче свободи особистості і слова, відходу від рабських відносинах. Його слова підтверджуються діями. Він пішов зі служби зі словами, що він не має наміру прислужувати, але готовий служити. Його протест, його особисті інтереси не співпадали з інтересами фамусовского суспільства. Він бажає, щоб переважали творчі професії, щоб люди могли і виражати себе, і заробляти на життя.

Протиставлення особистих інтересів Чацького громадським полягає також і в культурі. Товариство пародіює Захід, переймає його риси і восславляет зарубіжне мистецтво. У свою чергу, Чацький хоче просувати національну культуру, щоб народ любив своїх письменників, художників, скульпторів. Товариство приймає тоді людей благородного походження, з багатою родоводу і матеріальним достатком. Але Чацький бачить цінність в чоловічках якостях.

Суспільство не прийняло Чацького. Вони порахували, що він божевільний, хоча він був набагато розумнішими і більш розсудливий їх. Звідси напрошується висновок: можна мати особисті інтереси, але чи будуть вони потрібні суспільству і чи зможуть вони сприйняти їх? Чи готове суспільство до змін? Вони були не готові до них, адже жили за принципом підлабузництва.

Дивіться також:  Як людина може змінити історію?

Таким чином, маючи особисті інтереси ними можна ділитися із суспільством, але не нав’язувати їх і не провокувати суспільство на дії. Кому буде цікава ваша позиція, вони самі знайдуть спосіб дізнатися вас краще і розділити ваші інтереси. Бувають і протилежні ситуації, коли заможних людей не цікавить матеріальна складова нижчих верств суспільства. У такому випадку потрібно думати не тільки про себе, а й про інтереси інших.