Що таке вибір?

Вибором називається перевагу одного рішення із множини варіантів. Деколи вибір зробити дуже нелегко, особливо коли людина не може визначитися, що йому потрібно.

Так, в оповіданні Е. В. Гришковця «Дарвін» герой точно не знав, що йому потрібно, але хотів життя веселою і цікавою. Позитивний момент тут полягає в тому, що молодий чоловік у виборі вузу шукає щось співзвучне своїй душі, а не моді чи престижності. Хлопчикові просто було б поступити в медичний інститут, де викладав його дядько, але він розуміє, що медицина — не його стезя, оскільки «анатомичка» звалила його в шок.

Знайомство героя з інститутом культури теж не викликало у нього позитивних емоцій. В тому, що студенти співали та грали на сцені, він побачив якусь «мертвотність». Це було безрадісно, нецікаво і нікому не потрібно. Для героя ж важливим було, щоб життя було яскравим і ненудним.

Юнак приміряв на себе ще кілька професій, але у всіх було щось не те. І все-таки він підійшов до правильного вибору. Ним виявився несимпатичний йому раніше філологічний факультет. Автор показує, що не треба поспішати у виборі професії, треба прислухатися до свого серця, тоді не помилишся. Тоді професія буде цікава для тебе і принесе радість.

Вибирати в житті доводиться не тільки професію, часто перед людиною стоїть моральний вибір, який полягає в перевазі добра або зла. Його зробити теж буває складно. Важко буває встояти перед спокусою, подолати тяжіння до зла.

Прикладом такого вибору служить розповідь «Золота рибка» А. Приставкіна, в якому йдеться про те, як у роки війни в дитячому будинку маленька Люсенька була настільки голодна, що їла потайки красивих рибок. Коли старші дівчинки виявили це, вони не стали її карати, а взяли на себе турботу про неї. Приставкін писав про свою сестричку, і в реальності розв’язка була іншою: Люсеньку жорстоко побили. В оповіданні автор змінив фінал історії, показав, який вибір повинні були зробити старші дівчатка.

Дивіться також:  Що таке життєві цінності?

Підводячи підсумок, можна назвати вибір дуже відповідальним кроком, який може визначити майбутнє людини, може залишити його совість чистою, а може заплямувати її.