Патріот – це людина, службовець Батьківщині (Н.Р.Чернишевський)

Патріоту властиве почуття відповідальності за свою країну. Патріот любить свою країну, але це не сліпа любов. Він бачить недоліки у своїй державі і сміливо критикує їх, проте нікому не дозволить образливих висловлювань на адресу своєї Батьківщини. Справжній патріот по силам своїм намагається покращити життя в країні. Він часто живе не просто скромно, а в потребі, він буває ображений державою, але коли настає для країни чорна година, він підставляє їй своє слабке плече і готовий віддати їй життя.

Російська література сповнена прикладами патріотичних подвигів.

Один з них — Тарас Бульба («Тарас Бульба» М.В. Гоголя). Козак, воїн, він, безумовно, готовий битися за свою Батьківщину, і, коли почалася війна з поляками, його патріотизм сягнув апогею. Він вбиває свого сина Андрія, який виявився зрадником. Іншого сина Остапа, вірного і мужнього, він намагався підтримати морально, коли Остап, схоплений ворогами, зазнав жорстоких тортур і страти. Сам Тарас, який опинився в руках ляхів і спалюється ними на багатті, з останніх сил намагається допомогти своїм товаришам піти від ворога. У свій смертний час він думав не про себе, він турбувався про товаришів по зброї. Останні його слова були про Руській землі і православної віри.

Багато прикладів патріотизму і в романі «Війна і світ» Л. Н. Толстого. Вітчизняна війна 1812 року в Росії збудила патріотичні почуття в людей усіх станів і згуртувала їх в єдине ціле. Патріотична налаштованість селян вилилася в партизанську війну. Всі старалися щось зробити для перемоги над Наполеоном. Так, шістнадцятирічний Петя Ростов відправився на війну, оскільки не мислив вчинити по-іншому. Героїзм капітана Тушина в Бородінській битві — це теж прояв патріотизму. Турбота Наташі Ростової про поранених — рух душі, продиктоване патріотичними почуттями. І прикладів таких у романі багато. В результаті загальне прагнення служити країні, що опинилася в небезпеці, призвело до розгрому ворога.

Дивіться також:  Що таке вибір?

Підводячи підсумок сказаному, можна стверджувати, що, дійсно, патріотом можна назвати людину, що служить Батьківщині. Для патріота інтереси Батьківщини завжди вище власних інтересів, тому він готовий на жертву. Причому в жертву приносяться і матеріальні блага, і свобода, і життя. Тому свідчить не тільки література, а й історія нашої країни.