Коротка біографія Шекспіра У.

Шекспир У.
Драматург народився в 1564-му, 26-му квітнем. Місцем його народження було в Уорикшире. Він виріс в Стратфорд-апон-Ейвоні, де у віці 18 років одружився на дівчині на ім’я Енн Хатауей, у шлюбі з якою було народжене троє дітей. В історії не збереглося опису його дитинства, первинна популярність у англійського поета з’явилася лише після переїзду в Лондон.

Відомо, що батьком його був Джон Шекспір, який був майстром у виготовленні рукавичок. Його часто обирали на різні громадські посади, у тому числі – глави міського округу. Матір’ю Вільяма була Мері Арден, що походила з роду саксонців. Хлопчик був одним з вісьмох дітей подружжя.

Кар’єра його розпочалася в 1585-му – 1592-му роках. Вільям став успішним актором, а також спробував себе як драматург. Крім цього, він придбав у користування компанію «Слуги лорда-камергера», яка спеціалізувалася на театральних постановках.

Більша частина творів Шекспіра були написані в період з 1589-го року по 1613-й. Первинно він створював комедійні твори та хроніки, які були дуже успішні. Пізніше їм стали створюватися трагедії, які оспівали його, як видатного англійського драматурга. Це «Гамлет», «Король Лір», «Отелло».

Відомо, що в 1592-му поет створює свою хроніку «Генріх 8», де розповідається про історичні моменти того часу. Через два роки, п’єси драматурга ставляться тільки театральною групою — «Слуги лорда-камердинера», яку наприкінці того ж року придбав Шекспір і став її власником. По закінченню невеликої кількості часу трупа набула статусу одного з провідних колективів Лондона, а 1603-м перейменувалася в «Слуги короля Якова», отримавши патент від нового правителя Англії.

1599-м актори побудували театр на одному з берегів Темзи під назвою «Глобус». Через 9 років вони набувають театр «Блэкфайерс», де згодом робили постановки Шекспіра. Крім створення нових драматургічних творів, поет тривалий час грав ролі в різних п’єсах. Згідно з історичними відомостями, 1616-му його ім’я включалося в акторський список. 1623-м роком Вільяма величають «головним актором всіх п’єс», деякі з яких ставилися в перший раз. 1709-му історіограф Роу пише, що Шекспір виконував роль тіні батька принца Данського.

Дивіться також:  Коротка біографія Шукшина В. М.

Драматург мав багато грошей, так як крім акторських ролей їм було створено безліч п’єс. Фінансова забезпеченість дозволила чоловікові купити особняк в містечку під назвою Нью Плейс, куди він згодом переїхав із сім’єю.

Згідно традиційному думку, Вільям переїхав жити в Стратфордскую місцевість за деякий час до власної смерті. Після 1606-го їм були створені лише кілька творінь, а в 1613-му його творчість повністю припинилося. Підписи тих років мали нерозбірливий почерк, з-за чого історіографи вважають, що англієць був тяжкохворим в ті роки. 1616-му видатний драматург загинув. Це сталося 23-м числом, у квітні місяці. Імовірно, вдень загибелі поета був той самий день, в який він народився, проте цей факт не доведений. По закінченню трьох днів від його смерті Шекспір був похований у церкві Святої Трійці у містечку Стратфорді. На надгробку вибито вірш-епітафія про те, що останки творця не повинні бути зворушені руками цікавих перехожих.

Після себе драматург залишив віршований і драматична спадщина. Як поет, він не став видатним, але як творець п’єс – став шанований на століття. Історіографи виділяли чотири періоди в його творчості: ранній, другий, третій і четвертий. Після себе він залишив знамениту трагедію «Ромео і Джульєтту», античну річ про Цезаря, кілька сонетів, «Тіта Андроніка». Аж до наших днів школярі та студенти вивчають літературні шедеври англійця.