Існує абсолютна доброта?

Завжди цікаво подумати про природу добра і зла. Чи існують абсолютно добрі або злі люди? Я впевнена, що ні. Всі люди мають унікальний набір позитивних і негативних рис. Але в мистецтві зазвичай трапляється по-іншому. Особливо в класицизмі чи романтизмі. Там є і абсолютне добро і абсолютне зло. Письменники хочуть показати в таких творах природу добра або зла. Я вважаю, що абсолютна доброта, тобто відсутність злих рис характеру в людині, існує тільки в мистецтві.

Втіленням абсолютної доброти є бездомний філософ Ієшуа га-Ноцрі з роману М. А. Булгакова «Майстер і Маргарита». Засуджений до смертної кари, він все одно не втрачає доброту і віру в людей. Заради нас він готовий пожертвувати своїм життям, але не відмовитися від своїх переконань. Зрадники і брехуни в очах Ієшуа – добрі люди. Філософ переконаний, що всі народжуються добрими, тільки жорстке вплив може зробити людей жорстокими. Чи є такі люди, як Ієшуа, в сучасному суспільстві? Мені здається, що ні. Люди не можуть вірити, навіть собі, що можна говорити про оточуючих. Найчастіше ми помічаємо погані риси характеру в інших, а добрі риси приймаємо як належне. Ніхто з нас не може, на жаль, називатися втіленням абсолютної доброти. Але до неї треба прагнути.

Сонечка Мармеладова з роману «Злочин і покарання» Ф. М Достоєвського – теж втілення абсолютної доброти. Вона жертвує собою і заробляє гроші своїм тілом. Незважаючи на всі пережиті негаразди, вона залишається доброю і милосердною. Коли Соня зустрічає Раскольникова, вона не засуджує його в злочині, а разом з ним проходить шлях зцілення і спасіння його душі. Її доброта рятує іншої людини, направляє на шлях істинний. В житті Соні немає місця жорстокості, тому що душа її наповнена чистою любов’ю до оточуючих. Ця героїня для мене – ідеал доброї жінки. Достоєвський створив цей прекрасний відгук для читачів, щоб вони усвідомили, що добрим бути незазорно, такою якістю душі слід пишатися.

Дивіться також:  Може жорстока людина змінитися?

Безмежна доброта здатна протистояти жорстокості нашого несправедливого світу. Завдяки людинолюбству, добро переможе будь-яку жорстокість. На жаль, в цілому світі знайдеться мало прикладів абсолютно добрих людей. Я можу навести приклад тільки Матері Терези, яку навіть звели у лик святих. Ця жінка, як Ієшуа або Соня Мармеладова, присвятила своє довге життя служінню потребуючим. Нескінченний альтруїзм – символ безмежної доброти. Кожен з нас може стати доброю людиною, про якому майбутні покоління будуть складати легенди. Потрібно просто бути чуйним, уважним і небайдужим до оточуючих. Так, це складно, але ж ніколи не пізно спробувати?