«Червоні вітрила» — короткий зміст для читацького щоденника

Дата створення: 1916-1922.

Жанр: повість-феєрія.

Тема: виконання мрії.

Ідея: у кожної людини повинна бути своя заповітна мрія.

Проблематика. Диво — магія чи реальність?

Основні герої: Ассоль, Лонгрен, Грей.

Сюжет. Матрос Лонгрен після довгого плавання повертається в рідне село. Від сусідки він дізнається, що його дружина народила дівчинку. Грошей у неї практично не було. Бідна жінка пробувала зайняти грошей у шинкаря Меннерса, але він зажадав від неї взамін любові. Турботи і голод стали причиною серйозної хвороби дружини Лонгрена. Вона померла, залишивши чоловікові малолітньої дитини — Ассоль.

Перший час добра сусідка допомагала Лонгрену доглядати за дівчинкою. Коли Ассоль стала ходити, він забрав її та вирішив присвятити своє життя вихованню дитини. Лонгрен вже не міг продовжити служити матросом, тому він зайнявся виготовленням іграшок.

Одного разу Лонгрен був на березі і побачив, що шинкаря уносить на човні в море. Він не надав йому допомоги, пам’ятаючи про долю своєї бідної дружини. Меннерсу через тиждень випадково підібрало судно. Він був ще живий і розповів про вчинок Лонгрена. Вся Каперна засудила колишнього матроса. Він став ізгоєм у рідному селі.

Коли дівчинка підросла, вона стала вірною помічницею свого батька. Як-то раз Ассоль йшла в місто і зупинилися перекусити. Розглядаючи витончені вироби Лонгрена, вона звернула увагу на кораблі з червоними вітрилами. Дівчинка опустила його в річку. Кораблик швидко поплив за течією, а слідом за ним бігла Ассоль. Вона вже втратила іграшку з виду, але продовжувала бігти. Раптово дівчинка побачила чоловіка, який сидів на березі і тримав у руках її яхту. Він представився чарівником Эглем і зробив прогноз Ассоль. Коли дівчинка виросте, у Каперни пришвартується корабель з червоними вітрилами. Під звуки чудової музики на берег вийде казковий принц і забере Ассоль з собою.

Дивіться також:  «Бегущая по волнам» - короткий зміст для читацького щоденника

Ассоль про все розповіла батькові. Їх розмову підслухав жебрак і пустив слух про божевілля батька з дочкою. З цього часу дівчинку почали дражнити «Корабельна Ассоль».

Далеко від села Лонгрена в багатій родині одночасно з Ассоль народився хлопчик Грей. Він володів рішучим і мужнім характером. Хлопчик зачитувався книжками про морські пригоди. У п’ятнадцять років Грей став юнгою. Капітан корабля з усмішкою дивився на сина багатих батьків. Він смакував день, коли Грей взмолится відвезти його до мами. Але хлопчик терпляче зносив усі тяготи і важка фізична праця. Капітан переймався до нього повагою. Одного разу він запросив Грея до себе в каюту і почав вчити його морському справі.

Минуло п’ять років. Грей підійшов до капітана і заявив, що дуже вдячний йому, але далі їх шляхи розходяться. Молодий чоловік купив власний корабель і вирішив сам стати капітаном.

Грей перебував у плаванні і зробив зупинку біля берега, де перебувала село Каперна. Він зійшов на берег з одним матросом і, гуляючи, випадково натрапив на сплячу Ассоль. Її краса вразила Грея. Він непомітно надів їй на палець дороге кільце, а сам разом з матросом попрямував у село. Грэю захотілося більше дізнатися про прекрасну незнайомку. Шинкарем був уже син Меннерса. Він розповів про заповітну мрію Ассоль і назвав її божевільною. Присутній при цьому вугляр заявив, що все це — неправда. Ассоль дійсно живе в мріях, але вона — добра і розумна дівчина.

Ассоль прокинулася і побачила кільце. Вона сприйняла це як знак, що вказує на виконання її мрії. Дівчина повернулася додому. Батько сказав їй, що збирається знову влаштуватися матросом. Він пішов, але Ассоль не дуже горювала, вона чекала на свого принца.

Дивіться також:  «Бегущая по волнам» - короткий зміст для читацького щоденника

Капітан тим часом закупив велику кількість червоного шовку. Також він запросив на корабель кілька музикантів.

Опівдні корабель з червоними вітрилами під музику підійшов до Каперні. Ассоль побачила його у вікно і поза себе від радості побігла до берега. На очах всіх місцевих жителів «казковий принц» Грей взяв щасливу Ассоль на руки і відвіз її на корабель, пообіцявши повернутися за Лонгреном. Мрія дівчини здійснилася.

Відгук про твір. Виконання заповітної мрії Ассоль — гідна нагорода за її нелегке життя. Капітан Грей говорить, що дуже важливо робити чудеса своїми руками. Для того щоб зробити людину щасливою, зовсім не обов’язково бути чарівником. Достатньо лише бажання і любові до людей.